روشنايى زننده به ديد چشمان آسیب می رساند!

ساخت وبلاگ
چکیده : معمارى افزون بر معيارى سازى مسائيل كلى روى مسائيل جزيى هم مى انديشد و تلاش دارد كه ابزار روشن سازى... با عنوان : روشنايى زننده به ديد چشمان آسیب می رساند! بخوانید :

معمارى افزون بر معيارى سازى مسائيل كلى روى مسائيل جزيى هم مى انديشد و تلاش دارد كه ابزار روشن سازى اماكن را با در نظر داشت تكنالوژى نوين و نور کافی که دارای توزیع فرکانس مطلوب، پیش گیری از درخشندگی سطوح و سایه نامناسب مرتب ساخته و از ديدگاه بهداشتى تنوير اماكن نسبت به انجام كار آن خيلى ها مهم و تاثير گذار مى باشد که به میل و رغبت افزایش داده دقت در کار و تندرستی چشم و نیروی بینایی کاربر را نگهدارى می نماید.
رنگ نور خيلى ها بالاى چشم انسان موثر بوده كه معمارى در مطابقت به بهداشتى مى تواند تشخيص كند كه در هر نوع مكان نور و روشنايى سنجش گردد كه بالاى چشم آسیب نرسانده و بدون خستگى و آرامش خاطر كارهاى روز مره را به گونه بهتر انجام دهد. از دیدگاه بهداشتی روشنايى داراى رنگ ملايم و چشم پذير يعنى آفتابى رنگ به چشم خيلى ها سودمند است، روشنايى مهتابى رنگ يا نور کاملأ سفید نسبت به ديگر رنگ ها اثر منفى داشته در هنگام كار زودتر چشم را خسته مى سازد.
به گونه نمونه آدم در موجوديت نور آفتاب ساعت ها كار كند چشم خسته نمى شود، اما در موسم برف بارى برای رانندگان سفارش مى گردد كه جهت پيش گيرى از خستگى چشم از عينك هاى سياه ويا دودى كار گرفته شود، در غير آن چشم در هنگام رانندگى و نور سفید رنگ برف خسته شده و راننده را از راندن باز مى دارد.
تأمين نور مناسب در اماكن بنابر حجم و مساحت آن بادرنظرداشت واحدات لوكس و يا لومين سنجش مى گردد كه به انجنيران رشته برق پیوند مى خورد.
آنانيكه در خانه ها و یا در اماکن کاری براى صرفه جويى برق از نورافگن هاى مهتابى و يا تباشيرى كار مى گيرند به ديد و بينايى چشم آسيب مى رسانند و معمارى سفارش می کند كه در اماكن که بیشترین وقت کاربر در آن سپری می شود از نورافگن هاى با نور ملايم كار گيرند، در خوابگاه ها براى زود خواب شدن و آرامش سيستم اعصاب نور با رنگ سبز توصيه گرديده است. نور هاى سرخ رنگ اعصاب را احساستر ساخته و جسم را در نهايت به وجد آورده سريع و چالاك مى سازد، به همين گونه در حالات اضطرارى از نور سرخ رنگ در هشدار هاى ضد حريق، اشارات ترافيكى و پوليس استفاده مى كنند.
در سالن ها و ساحات تفريحى براى راحت شدن روان از نورافگن هاى هفت رنگ سفارش می گردد تا روان كاربر آسوده گرديده از آن لذت ببرد.

فرستاده شد توسط : انجنیر ضیأ احدی

پدیده معماریروشنايى,زننده,چشمان,آسیب,رساند,...
ما را در سایت پدیده معماری دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : شنبه 4 شهريور 1396 ساعت: 3:32