فاجعه های معماری...

ساخت وبلاگ
چکیده : معماران عزیز؛ لطفأ به نورم ها ارج بگذارید تا چنین فاجعه رخ ندهد!...     الکوبان یک نوع روی کش تزئينا... با عنوان : فاجعه های معماری... بخوانید :

معماران عزیز؛ لطفأ به نورم ها ارج بگذارید تا چنین فاجعه رخ ندهد!...

     الکوبان یک نوع روی کش تزئيناتی است که کاربرد آن در حال حاضر رونق یافته است، ناگفته نباید گذاشت که ساختمان ها به دلایل مقاومت، کیفیت، پایداری و زیبایی طراحی و دیزاین می گردند. زیبایی ساختمان جلب توجه مشتری می شود، اما در جهان معماری کاربرد الکوبان و یا رنگ های تعمیراتی نظر به نوعیت تعمیر خیلی ها مهم و قابل ملاحظه می باشد، با کمال تأسف تزئینات نماها در این کشور خلاف نورم و معیارات انجنیری توسط افراد غیر متخصص انجام می پذیرد.

     کاربرد الکوبان می تواند در تعمیرات تجارتی، ورزشی، نمایشی و امثالهم قابل پسند باشد، اما در تعمیرات رهایشی به ندرت استفاده می گردند. تصویر هذا تعمیر رهایشی است که در میکرو ریون سوم شهر کابل کنار پمپ استیشن تجارتی با روی کش الکوبان اعمار گردیده است. شهرداری کابل متضمن تطبیق نورم های معماری در حطه کاری شان می باشند که فاصله میان تعمیرات رهایشی و دستگاه های پمپ تجارتی در کودهای انجنیری موجود است، به کدام دلیل پمپ استیشن در کنار ساحه رهایشی اعمار مى گردند؟ 
     روی کش های الکوبان آنهم از جنس پلاستیک در اعمار تعمیرات رهایشی در جهت تأمین تنویر، تهویه و تسخین طبیعی خلاف نورم و استندرد های معماری می باشد.

 

پدیده معماری...
ما را در سایت پدیده معماری دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 30 بهمن 1397 ساعت: 13:51