شهر كابل به ساختمان هاى زیرزمینی نيازمند است

ساخت وبلاگ
چکیده : #شهردارى  كابل صدها پل هوايى فلزى را براى عبور و مرور شهروندان با هزينه گزاف به بهره بر... با عنوان : شهر كابل به ساختمان هاى زیرزمینی نيازمند است بخوانید :

#شهردارى   كابل   صدها پل هوايى فلزى را براى عبور و مرور شهروندان با هزينه گزاف به بهره بردارى سپرده است كه در شرايط كنونى خلاف آموزه هاى معمارى بوده و قطعأ استفاده نمى گردند. مردم به گونه پراگنده از روى سرك ها، كوچه ها و خيابان ها بدون در نظرداشت علايم ترافيكى مى گذرند كه چالش بزرگ براى تنظيم ترافيك مى باشد.

ساختمان   ها و راه رو هاى زير زمينى نسبت به پل هاى هوايى از چندين نگاه داراى ويژگى و اهميت ذيل مى باشند:
١. در زير زمينى ها دكاكين، فروشگاه و مراكز تجارتى ساخت مى گردد كه براى حكومت منبع عايداتى و براى مردم زمينه اشتغال زايى ميسر مى گردد.
٢. عابرين از زينه هاى زير زمينى نسبت به پل هاى هوايى به خوبى عبور كرده مى توانند.
٣. شرایط معماری مورد نیازی که در ساختمان ‌های   زیرزمینی   وجود دارد عبارت اند از هواى ثابت، عدم سر و صدا، امنیت، حفاظت در برابر آتش‌سوزی و جنگ مى باشند.

#اهمیت معماری زیرزمینی:
در گذشته ها مردم برای در امان ماندن از گزند حیوانات و شرایط اقليمى دشوار ساکن زیستگاه‌های موقت طبیعی نظیر درختان و غارها را ترجيح مى دادند. 
در كتب معمارى برخی از نمونه‌ ساختمان‌های زیرزمینی عبارت اند از اهرام مصر، پناه گاه‌های زیر زمینی و اتاق‌های دفن مردگان در دوره روم باستان، تونل‌ها و سایر ساختمان ‌ها و همچنین معيار ‌های ساخت و ساز برای فضاهای زیر زمینی با توجه به اصول تهویه، گرمایش و سرمایش، عایق، بازیافت مواد زائد و کار بردهای انرژی‌های تجدید پذیر از جمله نور خورشید، باران و باد شکل گرفته است.

#تاثیرات معماری زیرزمینی:
فضاهای زیرزمینی برای اهداف گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند که برخی از آن‌ها عبارت اند از دفاع نظامی، کاهش ترافیک، حمل و نقل، مراکز خرید و پارکینگ که به معضلات زیست ‌محیطی کمک به سزا مى كند و در گسترش آينده شهرهای بزرگ به استفاده از فضاهای معماری زیر زمینی شهری بستگی دارد و فضا های زیر زمینی به گونه فزاینده‌ای برای همگان مورد استفاده قرار مى گيرند.


...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 11 دی 1397 ساعت: 9:27