از خداوند به جای نابودی دشمن توانمندی خود را بخواهید!

ساخت وبلاگ
چکیده : از خداوند ... با عنوان : از خداوند به جای نابودی دشمن توانمندی خود را بخواهید! بخوانید :
از خداوند به جاى نابودى دشمن پيروزى خود را بخواهيد!
ملاهاى كه كتاب هاى برگه زرد بازار قصه خوانى پشاور را مى خوانند، نادانسته بر پيكر اسلام تيشه مى كوبند، ديروز جمعه به خاطر انتقال پايتخت اسرائيل به بيت المقدس از طريق رسانه ها بيشترين پيشنمازان در منابر به خاطر نابودى كفار نيايش داشتند، در آيه اول سوره فاتحه واضيح بيان گرديده كه خداوند پروردگار همه عالم است. اگر قرار بود كه كفار نابود مى شد چى نياز به آفريدن آن ها بود و مهربانى خداوند مشمول حال كفر و مسلمان است. حالانكه گزينش دين و آيين به خود آدم كه فاعل مختار است پيوند مى گیرد. 
تاريخ بازگو مى كند كه پيامبر در سخت ترين شرایط كه در رويداد طايف برایش آسیب بزرگ رسیده بود و همچنان مردم خار و اشيأى مزاحم سد راه شان مى گذاشتند هيچگاه از خداوند نابودى آنان را درخواست نكرده بود و حتى به فرشته ى كه قصد گرفتن انتقام از مردم طايف را داشت پاسخ رد داد. 

پیامبر بزرگ اسلام همیشه پاك سرشت و نيكوانديش بود، زمانيكه وارد مكه شد به صحابى امر فرمود كه به خانواده ابوسفيان و دیگران كه دشمنان سرسخت مسلمانان هستند ارج بگذاريد. اما ملاهاى كنونى خود را وارث پيامبر مى دانند و در دعاى نماز شان بلند فرياد مى كنند كه "خداوندا كفار را نيست و نابود بگرداند." اگر خداوند بدخواه كفار باشد و آنان را نابود بگرداند صفت رب العالمين زير سوال مى رود.
از ديدگاه اسلام بايد به اين مسئله مهم توجه نموده و به خداوند دست نياز بلند گردد كه ((پروردگارا از شر كفار به تو پناه مى بريم و از تو يارى و توانمندى مى خواهيم!)). دعا زمانی مورد پذیرش قرار می گیرد که کردار و گفتار مطابق احكام الهى باشد، بنأ دشمن خود به خود زبون شده و مى هراسد. اما امروز ما سرگرم صدها كردار ناپسند چون دروغ، رشوت، چور، غصب، حرام خوری وغیره هستیم و با اين نفس هاى نا پاك چگونه چشم به راه پذيرش نيايش از درگاه آفريدگار باشیم؟!
پدیده معماریتوانمندی,بخواهید,...
ما را در سایت پدیده معماری دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 20 آذر 1396 ساعت: 6:02