چرا بودجه حكومت در طرح ناكام شهردارى كابل مصرف مى شود؟!

ساخت وبلاگ
چکیده : سر انجام دیروز مورخ ٢٦/سنبله/١٣٩٦ خورشيدى از آدرس شهردارى كابل گزارش ساخت ۲۸۶ متر پل هوایی پیاده رو ... با عنوان : چرا بودجه حكومت در طرح ناكام شهردارى كابل مصرف مى شود؟! بخوانید :

سر انجام دیروز مورخ ٢٦/سنبله/١٣٩٦ خورشيدى از آدرس شهردارى كابل گزارش ساخت ۲۸۶ متر پل هوایی پیاده رو در ۸ نقطۀ مزدحم شهر کابل پخش گردید، و نوشته است كه در آینده نزديك كار پياده سازى آن آغاز مى گردد.
چندين سال پيش براى راه حل ازدحام جاده هاى شهر كابل پل هاى هوايى پياده رو را طراحى و به بهره بردارى سپردند كه ناكام گرديده و منحيث يك پيكر نا به كار به جاى ماند.
ساختمان اين گونه پل ها از ديدگاه معمارى نه تنها استندرد نيست بلكه داراى نواقص قابل ملاحظه مى باشد. راه پله هاى آن غير معيارى ساخته شده و همچنان بدنه ساختمان بيشترين آن ها دلگير و نا منظم و بيشتر از پنج متر از سطح سرك بلندتر ساخته شده كه بيماران نفس تنگى، قلبى، فشار خون وغيره از آن به راحتى استفاده كرده نمى توانند.

خوب است كه در نقاط پرجمع و جوش به جاى اين گونه ساختمان ها از پياده رو هاى زير زمينى طراحى مى گرديد، تا همسان زير زمينى كنونى شهر كابل در دو كنار آن دكاكين و فروشگاه ها ساخته مى شد كه هم كاربرد آن براى مردم بيمار و كهن سال راحت بود و هم امكانات بازرگانى و دست فروشى در داخل آن مهيا مى گرديد كه در واقع يك درآمد چشمگير به هزينه حكومت خواهد بود و از سوى ديگر اشتغالزايى مى شد كه در زمان كوتاه هزينه مصرف شده را دوباره جبران مى نمود. در كشور هاى خارج در كنار ايستگاه ها كانتين، تشناب و دها وسايل تكنالوژى روز ميسر است كه شهروندان آن خيلى ها به راحتى از آن استفاده مى نمايند.

زير زمينى ها نسبت به پل هاى هوايى بلند ساخته نمى شوند اما پل هاى هوايى كه اكنون در كابل ساخته شده اند همگى فلزى مى باشند كه در گذر زمان به اثر شرايط اقليمى آسيب پذير شده و نسبت به زير زمينى پايدار و پر كاربرد نخواهد بود. حكومت در باره تحقق يافتن اين گونه پروژه هاى ناكام باز نگرى نموده بديل آن را كه در بالا اشاره گرديد راه اندازى و بيت المال را بيهوده به هدر ندهد.

فرستاده شد توسط : انجنیر ضیأ احدی

پدیده معماریشهردارى,...
ما را در سایت پدیده معماری دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 19 تاريخ : سه شنبه 18 مهر 1396 ساعت: 11:21